Pirmas fotoAntras foto
 
 
 
Diagnozė
Ar galima pasveikti?


Naujienos

Gyvenu su vėžiu

Ligos aprašą turėkite po ranka. Baigus intensyvų ir sunkų inkstų vėžio gydymo kursą, jūsų onkologas paruošia ligos eigos, esamos būklės, taikyto gydymo ir toliau paskirto vartojamų vaistų dozių, dažnio ir gydymo trukmės tikslų aprašymą, ligos prognozes ir rekomendacijas tolimesniam ligos stebėjimui. Toks aprašas (paprastai padaroma ir jo kopija) išduodamas kiekvienam pacientui, kad staiga pablogėjus savijautai ir vykstant į ligoninę, galima būtų jį pasiimti ir perduoti medikams. Todėl labai svarbu šį dokumentą su svarbia informacija visuomet laikyti „po ranka“, apie jį privalo žinoti ir jūsų artimieji.

Išgyvenu ligą

Kiekvienos ligos, o ypatingai onkologinės ligos, gydymas sunkus ir varginantis procesas, reikalaujantis iš žmogaus daug fizinės bei vidinės stiprybės, kantrybės ir tikėjimo. Pasibaigus intensyviam bei sekinančiam vėžio gydymo kursui, prasideda kitas, ne ką lengvesnis grįžimo prie įprasto gyvenimo etapas. Tuo metu pacientą užklumpa gana prieštaringi jausmai – džiaugsmas, kad sunkiausias etapas praėjo ir pagaliau galima pamažu judėti pirmyn, bet tuo pat metu jaučiamas nerimas bei baimė, kad liga gali vėl atsinaujinti.

Įveikime inkstų vėžį draugeĮveikime inkstų vėžį drauge

Žinios apie ligą ir teigiamas nusiteikimas padeda sveikti. O kas geriausiai patars, palaikys, jei ne sergantieji ta pačia liga. Be abejo, negalima sumenkinti artimųjų vaidmens, tačiau jie yra sveiki, o sergančiajam, ypač tik išgirdusiam diagnozę, svaresnis tampa likimo draugo patarimas. Veikiausiai dėl to visame pasaulyje ir Lietuvoje ligoniai ir jų artimieji buriasi į klubus, asociacijas. Viena tokių – Lietuvos asociacija „Gyvastis“, kuri nuo šių metų didesnį dėmesį skiria sergantiesiems inkstų vėžiu. Inkstų vėžio gydymas – tai kelionė, kurią sudaro daug žingsnių, ir kurią lydi begalė klausimų. Nepalikite jų neatsakytų, siekite kuo daugiau sužinoti apie ligą.