Pirmas fotoAntras foto
 
 
 
Diagnozė
Ar galima pasveikti?


Jūsų gydymo komanda

Sveikatos priežiūros komanda: priklausomai nuo kiekvieno paciento poreikių, gydant ir rūpinantis inkstų vėžiu sergančiu pacientu gali dalyvauti įvairūs sveikatos priežiūros specialistai, pavyzdžiui, dietologai, socialiniai darbuotojai, psichologai, fizioterapeutai ir ergoterapeutai.

Dietologai: jie gali rekomenduoti tinkamiausią dietą tais laikotarpiais, kai skiriamas gydymas arba pacientas sveiksta, gali padėti pasirinkti tinkamą maistą ir mitybos papildus, palengvinti tam tikrus virškinimo sutrikimus (pavyzdžiui, sumažėjusį apetitą, pykinimą ar vidurių užkietėjimą). Dietologas gali įvertinti ir padėti įveikti tam tikrus valgymo ir rijimo sutrikimus, padėti priaugti ar numesti svorio, sveikai maitintis. Tuo metu, kai vėžiu sergantiems pacientams skiriamas gydymas, jiems reikia tinkamai maitintis, gauti pakankamai kalorijų su maistu, kad išlaikytų kūno svorį, ir pakankamai baltymų, kad išliktų stiprūs. Gera mityba dažnai padeda vėžiu sergantiems pacientams pasijusti geriau ir būti energingesniais.

Bendrosios praktikos gydytojai arba šeimos gydytojai: jie toliau rūpinsis kasdiene Jūsų sveikatos būkle, kai Jūs gydotės namuose, dirbs kartu su slaugytoja ir (arba) kitais specialistais, koordinuos tolesnį Jūsų gydymą, gali Jus lankyti namuose. Šeimos gydytojas gali Jus vėl nukreipti paliatyviam gydymui arba organizuoti Jūsų gydymą ligoninėje ar slaugos įstaigoje, jeigu Jūsų sveikatos būklė pakinta, taip pat gali padėti Jūsų šeimos nariams ir globėjams įveikti sielvartą.

Nefrologas: tai gydytojas, kuris specializuojasi inkstų ligų gydymo srityje.

Slaugytojos: jos labai svarbios rūpinantis ir slaugant pacientus, jos skiria vaistus, ypatingai tais atvejais, kai reikalingas gydymas ligoninėje. Kai kurios slaugytojos specializuojasi onkologijos (vėžinių ligų) srityje, jos išmano vaistų ir pačios ligos sukeltų šalutinių reiškinių gydymo principus.

Onkologas: vėžio gydymo srities specialistas, kuris koordinuoja inkstų vėžiu sergančių pacientų gydymą. Onkologas sprendžia dėl imuninės terapijos, molekulinės tikslinės terapijos ir chemoterapijos skyrimo pacientui.

Paliatyvaus gydymo specialistai: tai gydytojai ir slaugytojos, kurie skiria gydymą ir padeda pacientams, kai vėžys jau neišgydomas. Šių specialistų komanda reikalinga teikti pagalbai, kurios tikslas susilpninti ligos simptomus ir pagerinti pacientų gyvenimo kokybę, o ne gydyti pačią ligą.

Radiologas onkologas: gali prisidėti prie gydytojų komandos, kai manoma, jog pacientui tikslinga skirti spindulinį gydymą. Gydyme taip pat dalyvauja specialistai technikai, kurie atsakingi už spindulinio gydymo skyrimą.

Inkstų ligų gydytojai: gali prisidėti prie gydytojų komandos, kai reikšmingai pablogėja inkstų funkcija, ypatingai tuomet, kai inkstų vėžys pažeidžia abu inkstus arba kai sutrikusi likusio inksto veikla.

Chirurgas: pilvo chirurgas arba inkstų chirurgijos srityje dirbantis specialistas yra labai svarbūs, kai nusprendžiama, jog inkstų vėžiu sergančiam pacientui reikalingas chirurginis gydymas.

Urologas: lytinės sistemos ir šlapimo takų (įskaitant inkstų, šlapimo pūslės ir antinksčių) chirurgijos srityje besispecializuojantis chirurgas.